Komentarz czytelnika

„Miał on nieszczęście, że ilekroć rozbił gdzieś namiot i rozniecił ognisko, by się osiedlić stale, jakiś wiatr wyrywał kołki namiotu, rozwiewał ognisko, a jego samego niósł na stracenie.”

i drugie zdanie:

„Wierzył, że jakaś potężna a mściwa ręka ściga go wszędzie, po wszystkich lądach i wodach.”

są kluczowe dla opowiadania Henryka Sienkiewicza LATARNIK.Ta ręka,to Rosja carska,której jako żołnierz przysięgał wierność.Sprzeniewierzył się Carowi przystępując do powstania przeciw Rosji.Brak stabilizacji,rodziny,bo nie związał się z żadną kobietą.I najważniejsze,poddał się starości.

Na starość samotność jest zabójcza.Na starość dobrze mieć rodzinę,przyjaciół,spotykać się z sąsiadami,a literatura umila czas i przenosi w inne wymiary i nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem.

Krzysztof Belugowaty lat 70.

2013-01-14 15.30.59

„He was unfortunate that whenever I pitched a tent somewhere and kindled fire to settle permanently, some wind tore the tent pegs, blowing fire, and he himself carried to lose.”

and the second sentence:

  „He believed that a powerful and vengeful hand chasing him everywhere, on all lands and waters.”

are central to the story of Henryk Sienkiewicz LATARNIK. Other hand, the Tsarist Russia, which as a soldier. Oposit to the Tsar joined the uprising against Rosji. No stability, family, because I was involved with any women, and importantly, surrendered to old age.

In old age, old age, loneliness is killing. No good to have family, friends, meet your neighbors, and literature combining time and moves in other dimensions, and not a substitute for human contact.

Christopher Belugowaty 70s

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: